wtorek, 11 grudnia 2012

Wyjątkowy dzień :)

Mistrzowie !

Notka trochę inna od wszystkich.
Coraz bliżej nas wyjątkowe dni, na które większość czeka cały rok. Święta Bożego Narodzenia, które mi osobiście kojarzą się z ciepłem rodzinnym, spotkaniami z rodziną, gdyż czasami tylko te dni potrafią skumulować nas wszystkich razem w jednym miejscu i przy jednym stole. Czas refleksji, przemyśleń. Dzień na, który czekam cały rok, nikt się nie śpieszy, każdy ma chwilę na rozmowę, czasami rozmowa przeistacza się w całonocne pogaduchy i spowiedzi. Dzień, kiedy cała rodzina jest razem i celebruje każdą chwilę.

Święta Bożego Narodzenia najbardziej lubię za pomaganie. Czas, kiedy ludzie, którzy mają więcej czy mniej potrafią zebrać się i pomóc osobom, które takich Świąt jak my nie przeżyją. Od kilku lat organizuję zbiórki pieniędzy, ubrań, zabawek, maskotek dla dzieciaków z Pogotowia Opiekuńczego w Koninie. Dlaczego wybrałam to miejsce? Zaczęło się od praktyk, moje serce zostało tam na dłużej. Zostałam wolontariuszem tego miejsca. Jak co roku kilka szkół i osób prywatnych pomagają mi, aby dzieciaki choć odrobinę poczuły się szczęśliwe, aby wiedziały, ze Święta to czas wyjątkowy i ktoś o nich pamięta. W Listach do Świętego Mikołaja, które odebrał mój Tata, ich spełnieniem najskrytszych marzeń są mp3, to marzenie realizujemy :)
Znalazłam wokół siebie wspaniałych ludzi, którzy codziennie potrafią zbierać pieniądze w szkołach, są klasy, które zamiast kupować sobie prezenty składają się na PAKĘ DLA DZIECIAKA i ofiarują swoje pieniądze na rzecz tych maluchów. Dlaczego o tym piszę? Przecież pomaganie jest fajne, daje satysfakcję, radość serca i uśmiech na twarzy. Wolę dawać prezenty niż je otrzymywać, to sprawia o wiele więcej radości.
Święta są wyjątkowe, od kiedy podjęłam walkę o prezenty dla innych, jeszcze piękniejsze, gdy dowiaduję się, ze są kolejne wpłaty na konto, kolejne klasy chcą brać udział, kolejne firmy, które wystawiły swoje puszki :)
Wzruszam się, gdy boję się, ze nie wystarczy pieniędzy i nagle otrzymuję wiadomość:
 " Jako moja klasa postanowiła zamiast prezentów mikołajkowych zebrać pieniądze i przekazać na pakę dla dzieciaka :). Wyjdzie 600 złotych najprawdopodobniej. A to jest zawsze coś"

Wy Kochani również możecie się przyłączyć do różnych organizacji np. Szlachetna Paczka. Podam również link do Naszej Akcji, oraz informację, gdzie możecie nam pomóc, albo jak wpłacić pieniążki na konto. Wierzę, że również macie dobre serduszka.

PAKA DLA DZIECIAKA

Wyznaję zasadę " W KUPIE SIŁA", teraz też się uda spełnić marzenia dzieciaków :)))

Jeśli ktokolwiek byłby zainteresowany zapraszam do wpłat :
Kamila Sidor
ul. Okólna 1
62-510 Konin
nr konta : 69 1020 2746 0000 3502 0165 8970


Pomaganie daje niesamowicie dużo radości :)


Kochani jak podobają Wam się uzupełnione zakładki ? Obiecuję, ze po akcji świątecznej dla dzieciaków uzupełnię je jeszcze bardziej :)
Jutro dużo ciekawostek i informacji :)
Możecie negować mnie za tą notkę, ale to część mojego życia, pomaganie :)

5 komentarzy:

 1. Pomaganie innym jest piękne :) osobiście nigdy nie wyrzucam ubrań czy innych przedmiotów w dobrym stanie, tylko oddaję potrzebującym. Jak to się mówi? Dobro zawsze powraca? :) trzymam kciuki za udaną akcję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kamilko super to co robisz,ja kiedys chcialam u nas zrobic taka zbiorke nie tyle ze pieniedzy ale zabawek i innych rzeczy dla dzieciaczkow z tutejszego domu dziecka tzn domu dziecka w Kaliska-Julin jest to pamiatka i dom po M.I Paderewskich ale wysmiali mnie tutaj ze skad ja sie urwalam i wogole,wiec dalam sobie spokoj a ze mieszkam tu dopiero 3 lata wiec do tej pory sie smieja ze mnie ech...

  OdpowiedzUsuń
 3. JEsteś niesamowita. Nie dość, że walczysz o siebie to walczysz też o innych. Masz bardzo dużo siły.Takich ludzi nam trzeba.

  !!! coraz-mniej

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę to napisać. Dziewczyno ! Zazdroszczę Twoim przyjaciołom, że Cię mają przy sobie. Z wadami i zaletami, ale myślę, że dużo zmieniasz w ich życiu i zawsze mogą na Ciebie liczyć. Chciałabym być w ich sytuacji. :(
  Marta

  OdpowiedzUsuń

To co tu piszę to część mojego życia. Żyję po swojemu, tak jak chcę. Uszanuj mnie, blogowiczów i moje życie. Przecież jesteśmy tu dla siebie. :)